Ali Koç: TFF ile Galatasaray arasındaki ilişkiyi çözemedik

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu ve Galatasaray Kulubüne ağır eleştirilerde bulundu, “Bunların taktiği insanların üstünde baskı kurmak. İddialarda bulunarak İnsanlara itibar saldırısında bulunurlar.” diye konuştu.

Ali Koç’un açıklamalarının bir bölümü şöyle:

“Bir puan kaybı sonrası veya işler iyi gitmeyince ortalığını birbirine katarlar ve bu durumdan nemalanırlar. Sezon bitince ‘her şeyi açıklayacağız’, ‘ Ligi bitirtmeyiz’ derler sezon bitince suspus olurlar. İşler istedikleri gibi gidince ‘sağ duyulu olalım’ derler.

‘RAKİBİMİZİN DNA’SI SAMİMİYETSİZLİK VE RİYAKARLIK’

Rakibimizin DNA’sını sizlere anlatayım; Samimiyetsizlik ve riyakarlıklardan ibaret. Tenhada ayrı umumide ayrı söylem içerisinde bulunurlar. Kendilerine yapılmasını istemediklerine başkalarına hiç çekinmeden yaparlar. Ortalığı karıştırıp bundan da nemalanırlar. İstediklerini elde edebilmek için hak yemekten hiç çekinmezler. Tehdit, şantaj ve itibar suikastı yaparak hakemleri ve TFF Kurulları’nı tehdit altında tutarlar.

Sadece kendilerini akıllı diğerlerini saf görürler. TFF Başkanı ve Yönetim Kurulları ile Galatasaray arasındaki ilişkiyi çözemedik. Kulüpler Birliği’nin açıklamasına şerh koyarak TFF’ye adeta şerh koydular.

Çok kısa bir süre sonra ise TFF’yi tarihin en kötü yönetimi olarak istifaya davet ettiler.

Fenerbahçe hakkını aramak için 19 Mart’taki Alanyaspor maçının devre arasında bir paylaşım yaptı.

‘BUNLARIN TAKTİĞİ İNSANLAR ÜZERİNDE BASKI KURMAK’

Olayın üstünden 10 gün geçtikten sonra bire bir aynısını kendileri yaptılar. Aranızdan biri çıkıp söylemiyor mu? ‘Aynı şeyi biz yaptık’ diye.

Bunların taktiği insanların üstünde baskı kurmak. İddialarda bulunarak İnsanlara itibar saldırısında bulunurlar. Buradaki temel hedef; söz konusu kişiyi kamuoyunun önüne atmak. Murat Ilgaz için ‘Fenerbahçeli’ dediler.

‘LALE ORTA’NIN LİNÇ EDİLMESİNE ÇANAK TUTTULAR’

PFDK Başkanı için ‘Sırtında Fenerbahçe formasıyla kararlar almaya devam ediyor’ dediler. MHK Başkanı Lale Orta’yı Fenerbahçeli olduğu iddiasıyla baskı altına almaya çalıştılar. TFF Başkanı bunları susturacağına Lale Orta’nın linç edilmesine çanak tuttular.

Mevcut TFF Başkanı Galatasaray Kongre Üyesi, kulüpte yöneticilik yapan birisi de geçmişte Koç Holding’de görev yapmıştı ama bunları görmezden geliyorlar. Baskı yaparak, saldırarak istediklerini elde etmeye alışmışlar.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x