Hizbullah, İsrail’in sınırdaki hedeflerine 4 saldırı düzenlediğini duyurdu

İran destekli Lübnan’daki Hizbullah tarafından yapılan açıklamada, Lübnan’a ait ancak İsrail işgali altında yer alan Şebaa Çiftliklerindeki İsrail’in radar mevzisinde bulunan istihbarat toplama teçhizatlarının uygun silahlarla vurulduğu ve cihazların tamamen hasar gördüğü ifade edildi.

Aynı şekilde Bayda el Blida askeri mevzisindeki istihbarat toplama teçhizatlarının ağır topçu atışları, Ruveysat el Alem’de İsrail askerlerinin toplandığı binanın da güdümlü füzeyle hedef alındığı kaydedildi.

Hizbullah yaptığı bir başka açıklamada ise İsrail ile yaşanan çatışmalarda Muhammed Hasan Seyid ve Hüseyin Ali Hazimi adındaki 2 mensubunun daha öldürüldüğünü duyurdu.

İsrail ordusu ile 8 Ekim 2023’ten beri sınır hattı üzerinde yaşanan çatışmalarda ölen Hizbullah mensubu sayısı 280’ye yükseldi.

İSRAİL’DEN HAVA SALDIRISI AÇIKLAMASI 

Hizbullah’ın gün içerisinde farklı aralıklarla gerçekleştirdiği saldırılara karşılık olarak İsrail ordusu ise Lübnan’ın güneyindeki bazı bölgelere savaş uçaklarıyla hava saldırısı düzenlediklerini duyurdu.

İsrail ordusunun açıklamasında Lübnan’dan Yiftah yerleşim birimine yönelik bazı saldırıların gerçekleştirildiği, saldırıda can kaybı ve maddi hasarın yaşanmadığı belirtildi.

Ayrıca açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Hizbullah’ın Mansuri ve Aytarun beldelerinde yer alan hedeflerini vurduğu kaydedildi.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x